Zamknij

"Tęczowa zaraza chce wrócić do szkół". Homofobiczne treści na pokładzie LOT

17.10.2019 17:39

Po raz kolejny na pokładzie samolotów państwowej spółki LOT znalazło się czasopismo, szerzące skrajnie nienawistne i homofobiczne treści. Znów - mowa o Gazecie Polskiej. O skandalicznej okładce dziennika - uderzającej w edukację seksualną i społeczność LGBT -  który pasażerowie LOT-u mogli dostać w ramach oferty prasowej, poinformowała jedna z oburzonych pracownic.

"Tęczowa zaraza chce wrócić do szkół". Homofobiczne treści na pokładzie LOT
fot. Związkowa Alternatywa/Facebook

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W dniu dzisiejszym doszła do nas informacja, że w samolotach PLL LOT w ofercie prasowej dla pasażerów znalazły się egzemplarze Gazety Polskiej Codziennie z okładkowym tekstem zatytułowanym ‘Tęczowa zaraza chce wrócić do szkół’" – napisał w liście przesłanym redakcji RadioZET.pl Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego "Związkowa Alternatywa".

Zobacz także

Bulwersującą sprawę nagłośniła jedna z pracownic PLL LOT. Gazetę ze skandalicznym nagłówkiem udostępniano pasażerom podczas kursu Warszawa-Budapeszt-Warszawa.

"Nie ma naszej zgody na rozpowszechnianie przez narodowego przewoźnika prasy z nienawistnym, homofobicznym przekazem. To działanie wiążące się z dyskomfortem wielu pasażerów oraz latających załóg. To również psucie reputacji firmy i budowanie szkodliwego wizerunku Polska za granicą" – podkreślono w piśmie Związku Zawodowego "Związkowa Alternatywa".

Zobacz także

Warto przypomnieć, że podobnej sprawie pisaliśmy we wrześniu. Wówczas rolę główną znowu odegrał znany polski przewoźnik, a na pokładzie samolotów linii lotniczych LOT można było dostać Gazetę Polską z okładką o treści „Czy zagraża nam tęczowa zaraza?".

Przekaz "szkodliwy dla całego społeczeństwa"

„Dlatego apelujemy do władz PLL LOT o zerwanie współpracy z Gazetą Polską i wycofanie jej z oferty narodowego przewoźnika” – apelują związkowcy.

Zobacz także

Jak podkreślają, przekaz treści Gazety Polskiej jest „szkodliwy dla całego społeczeństwa, stygmatyzujący i dyskryminacyjny”.

„Dlatego apelujemy również do dystrybutorów prasy, w tym do Empiku, o zerwanie współpracy z "Gazetą Polską" i wycofanie jej z oferty. Nie godzimy się na mowę nienawiści w przestrzeni publicznej!” – napisano w komunikacie „Związkowej Alternatywy”.

 

 

RadioZET.pl/Facebook