Zamknij

Tęczowy Piątek w szkołach. Rydzyk nie wytrzymał i uderzył w rząd. „Biało-czerwona czy tęczowa?”

Redakcja
26.10.2018 12:42
Tadeusz Rydzyk
fot. PAP

W piątek w 211 szkołach trwa akcja promowania akceptacji osób homoseksualnych. Tęczowy Piątek skrytykował o. Tadeusz Rydzyk. „Ja jestem tym (gender – red.) zszokowany. Po prostu brak słów. Pytam się: gdzie my jesteśmy?” – pisze na portalu Radia Maryja. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akcja „Tęczowy Piątek” jest przeprowadzona przez Kampanię Przeciw Homofobii (KPH) w piątek, 26 października. Według informacji KPH w tegorocznej akcji wezmą udział nauczyciele i uczniowie z 211 szkół. W placówkach tych mają się odbywać lekcje, których głównym tematem będzie „akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”. Szkoły, które podjęły tę inicjatywę, otrzymały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i „tęczowe gadżety”.

O. Rydzyk krytykuje Tęczowy Piątek 

Ojciec Tadeusz Rydzyk w specjalnym komunikacie na portalu Radia Maryja stwierdził, że fundacje i organizacje pozarządowe chcą indoktrynować dzieci w polskich szkołach. 

„To jest to zniszczenie młodego człowieka. To jest zniszczenie ducha. Każdy młody człowiek, każde dziecko jest ciekawe tych spraw, biologii, która jest wyznaczona przez Pana Boga po to, żeby przekazywać życie, uczestniczyć w akcie stwórczym Boga” – napisał dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

Toruński redemptorysta uważa, że w 40. rocznicę inauguracji pontyfikatu wyboru Polaka na papieża, rodzice, wychowawcy, nauczyciele powinni pilnować dobrego wychowania dzieci i młodzieży. 

Zobacz także

Na końcu komunikatu o. Rydzyk kolejny raz skrytykował polski rząd. „Pytam: gdzie jest Ministerstwo Edukacji? Gdzie jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego? Biało-czerwona czy tęczowa? Tylko gospodarka czy też duch narodu? Jaki duch?” – dodał. 

CZYTAJ TAKŻE: Pieniądze dla Rydzyka od ministerstw. Ujawniono zawrotną sumę

RadioZET.pl/DG