Tak wyglądała siedziba internetowego pirata. Nielegalnie transmitował telewizję

Redakcja
07.03.2018 07:36
piracja telewizja
fot. Policja

Mieszkaniec Radomia nielegalnie udostępniał w sieci programy płatnych telewizji. Teraz grozi mu za to więzienie.

— Na ślad tej sprawy natrafili policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. „Cyberpolicjanci” uzyskali informację o działającym w internecie serwerze, za pośrednictwem którego nielegalnie udostępniane są uprawnienia umożliwiające odbiór kodowanych kanałów telewizji satelitarnych. Policjanci szybko ustalili, że serwer zarządzany jest przez jednego z mieszkańców powiatu ostrowskiego — poinformowała radomska policja.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Według relacji funkcjonariuszy pirat w mieszkaniu stworzył prawdziwe centrum multimedialne i całą sieć sharingową. Po przeszukaniu mieszkania zabezpieczono ogromną ilość sprzętu komputerowego, w tym tunery telewizyjne, karty chipowe telewizji cyfrowych i czytniki do ich odczytu.

policja

Możliwe, że to nie koniec sprawy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań, a sprawa ma charakter rozwojowy. Jak podano w komunikacie, mężczyzna naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną. Za dzielenie się telewizją grozi mu do trzech lat więzienia.

RadioZET.pl/Policja/maal