Zamknij

Nie żyje ceniona nauczycielka i była radna. "Odeszła nagle i nieoczekiwanie"

27.12.2021 15:45

Teresa Pietrzak, nauczycielka z Czerwińska nad Wisłą, nie żyje. O śmierci byłej radnej powiatu płońskiego poinformowano na stronie Miasta i Gminy Czerwińsk.

Teresa Pietrzak
fot. Facebook.com/czerwinsknadwisla

Teresa Pietrzak zmarła w wieku 57 lat. Była nauczycielką historii i religii w szkole podstawowej w Czerwińsku. Na stronie Miasta i Gminy Czerwińsk poinformowano, że odeszła "nagle i nieoczekiwanie".

Jak informuje serwis Płońsk w sieci, Teresa Pietrzak była także radną Rady Powiatu Płońskiego i przedstawicielką gminy Czerwińsk w radzie społecznej szpitala. "Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas w późnych godzinach wieczornych w Wigilię" - podał portal.

Teresa Pietrzak nie żyje. Nauczycielka z Czerwińska zmarła nagle

"Pani Teresa była lokalną patriotką, na temat historii Czerwińska oraz naszej Bazyliki mogła rozmawiać godzinami. Dzieje Bazyliki były jej szczególnie bliskie, napisała o nich kilka publikacji i prac naukowych" - czytamy na Facebooku Czerwińska nad Wisłą.

Jak dowiadujemy się na stronie urzędu miasta, pani Teresa aktywnie działała na rzecz lokalnej społeczności, organizując wiele wydarzeń kulturalnych z okazji świąt narodowych czy Orszak Trzech Króli. Była także wokalistką Chóru Bazyliki Czerwińskiej, reprezentującą powiat na festiwalach i konkursach. "Z pełnym zaangażowaniem pomagała nam przy procedurze odzyskania praw miejskich, służąc swoją wiedzą i radą. Była osobą, na którą można było zawsze liczyć" - napisano na stronie facebookowej Czerwińska nad Wisłą.

Uroczystości pogrzebowe nauczycielki odbędą się w czwartek o godzinie 12 w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku.

RadioZET.pl/plonskwsieci.pl/Facebook.com/czerwinsknadwisla