Zamknij

Terlecki: Pomysł delegalizacji ONR, MW i Marszu Niepodległości to nonsens

Redakcja
16.11.2017 11:13
Terlecki: Pomysł delegalizacji ONR, MW i Marszu Niepodległości to nonsens
fot. PAP

"Nonsens" tak wnioski Nowoczesnej o delegalizacje ONR,  Młodzieży Wszechpolskiej i Marszu Niepodległości ocenił w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. W TVN24 odniósł się też do pomysłu zburzenia Pałacu Kultury i Nauki -  powiedział, że jest to trudna decyzja.

W środę Nowoczesna skierowała do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego wnioski o rozwiązanie ONR, Młodzieży Wszechpolskiej i Marszu Niepodległości.

Pytany o to Terlecki ocenił, że "to nonsens". "Jestem przeciw delegalizacji i jestem za tym, żeby Marsz się odbywał" - dodał. Według Terleckiego, Marsz Niepodległości, to "piękna impreza, największa patriotyczna impreza w Europie".

Zagłosuj

Czy ONR powinien zostać zdelegalizowany?

Liczba głosów:

Zdaniem wicemarszałka Sejmu opozycja, "która nie ma już +paliwa+ do tego, żeby z czymkolwiek się pokazywać w mediach to chwyta się każdej okazji".

Organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do prezydenckiego Komitetu Organizacji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Według informacji podanych na stronie radia "to skutek sobotniego marszu, na którym pojawiły się hasła mówiące m.in. o Białej Europie i Czystej krwi".

Terlecki pytany, czy prezydent popełni błąd nie zapraszając organizatorów Marszu Niepodległości do Komitetu odpowiedział, że "trzeba by prezydenta pytać, czy to jest prawda i, czy rzeczywiście zamierza nie zaprosić". Dodał, że Marsz Niepodległości jest organizowany co roku i jest to "bardzo udane przedsięwzięcie". Wicemarszałek Sejmu dodał, że "przy takiej liczbie uczestników Marszu dochodzi do jakichś incydentów, czy nieprzyjemnych zdarzeń, ale sam Marsz jest piękną imprezą".

RadioZET.pl/pap/maal