Ze sklepów Tesco znikną jaja z chowu klatkowego

04.08.2017 16:28

Jaja z chowu klatkowego znikną z półek sieci sklepów Tesco w Europie Środkowej do końca 2025 roku. 

Ze sklepów Tesco znikną jaja z chowu klatkowego fot. Pixabay

"Nasza decyzja dotycząca jajek z chowu klatkowego jest spójna z polityką Tesco mającą na celu prowadzenie zrównoważonego łańcucha dostaw i poprawę warunków hodowli zwierząt. Będziemy współpracować z naszymi dostawcami, aby w założonym terminie zagwarantować, że żadne ze sprzedawanych w naszych sklepach jajek nie pochodzi z chowu klatkowego" - poinformował w komunikacie dyrektor ds. produktów na Europę Środkową Jamie Walker.

Spółce Tesco zależy, aby wszystkie dostępne produkty były pozyskiwane we właściwy i etyczny sposób. Inicjatywa to także wypełnienie zobowiązań o zakończeniu sprzedaży jajek z chowu klatkowego w supermarketach Tesco w Wielkiej Brytanii.

"Już teraz w Tesco możemy znaleźć szeroką ofertę jajek ekologicznych, z chowu ściółkowego czy z wolnego wybiegu. W czasie planowanych zmian w asortymencie, Tesco wraz z dostawcami będzie ściśle przestrzegać obowiązujących, wysokich standardów dotyczących warunków hodowli i produkcji jajek" - zaznaczono w komunikacie.

Sieć sklepów Tesco pojawiła się na polskim rynku w 1995 roku. Obecnie swoje zatrudnienie znajduje w niej ponad 28 tysięcy Polaków. 

RadioZET.pl/ISB News/DG

Oceń