Zamknij

Tesco zamyka kolejne sklepy w Polsce. Ludzie stracą pracę

Redakcja
01.06.2018 15:47
Tesco
fot. Archiwum RadioZET.pl

Co najmniej 171 osób straci pracę. Brytyjska sieć supermarketów Tesco zamyka kolejne trzy sklepy w Polsce. Zarząd Tesco tłumaczy swoją decyzję nierentownością tych placówek.

Zgodnie z ustaleniami zamknięte zostanie Tesco Supermarket przy ul. Paprotnej we Wrocławiu, przy ul. Wojska Polskiego w Kaliszu oraz przy Toruńskiej w Warszawie. – Firma chce być bardziej efektywna i perspektywiczna, zarówno dla pracowników, jak i klientów, dlatego musi podejmować tak trudne decyzje – tłumaczy Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Zamykają Tesco w Polsce

Zarząd spółki informuje, że teraz sprawą priorytetową będzie znalezienie dla 171 osób pozbawionych pracy alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach. Pracownicy placówek w Warszawie, Kaliszu i Wrocławiu zostali już o wszystkim poinformowani.

Zwolnienia w Tesco

Optymalizacja sieci Tesco nie jest niczym nowym. Już w pierwszych tygodniach 2018 roku zamkniętych zostało aż 18 sklepów. W Polsce działają jeszcze 422 sklepy tej sieci. Nieoficjalnie mówi się o przymiarkach do sprzedaży całej firmy.

RadioZET.pl/Fakt24/strz

C