Zamknij

Tesco zamyka kolejne sklepy. To koniec czterech hipermarketów

30.05.2019 17:44
Tesco zamyka kolejne sklepy. To koniec czterech hipermarketów
fot. Shutterstock

Sieć supermarketów Tesco zamyka kolejne sklepy w Polsce. Do 32 nierentownych placówek dołączą cztery kolejne. Władze Tesco poinformowały dziś swoich pracowników - podają wiadomoscihandlowe.pl. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Tesco od kilku lat likwiduje niedochodowe sklepy — głównie supermarkety, a także niewielkie hipermarkety. W sierpniu 2018 roku brytyjska sieć poinformowała o zamknięciu placówek w 13 polskich miastach. W 2017 roku Tesco zamknęło w naszym kraju 11 marketów. 

Tesco zamyka kolejne sklepy

W styczniu 2019 roku władze Tesco poinformowały o zamknięciu 32 sklepów w Polsce, w wyniku czego pracę miało stracić 1300 osób. Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, władze brytyjskiej sieci supermarketów podjęły decyzję o zamknięciu czterech sklepów i zlokalizowanego w Poznaniu centrum dystrybucji. 

Sklepy Tesco, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w:

  • Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego)
  • Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja)
  • Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska)
  • Olsztynie (ul. Pstrowskiego)

Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce

Pierwszy hipermarket Tesco w Polsce został otwarty 18 listopada 1998 roku we Wrocławiu. Obecnie sieć Tesco zarządza w Polsce siecią około 350 hiper- i supermarketów.

RadioZET.p/wiadomoscihandlowe.pl