Zamknij

Tir na autostradzie A1 blokował przejazd karetki na sygnale [WIDEO]

Redakcja
03.03.2017 16:27
tir karetka
fot. screen/youtube

Zamieszczone w internecie nagranie, na którym kierowca tira blokuje przejazd pędzącej karetki na sygnale, wywołało gorącą dyskusję. Internauci zastanawiają się, czy kierujący ciężarówką mógł nie słyszeć sygnałów dźwiękowych, czy też może zbyt długo zwlekał z manewrem wyprzedzania drugiego pojazdu.

Wideo nagrane z rejestratora zamieszczono na portalu polskiego czasopisma o tematyce medycznej EMS, który deklaruje, że film jest w stu procentach autentyczny i pochodzi z przejazdu karetki na odcinku autostrady A1 Toruń-Włocławek.

''Panie Grzegorzu, zapewniam, nagranie pochodzi z naszej karetki. Przy tak słonecznej pogodzie refleksy sygnalizacji świetlnej nie są widoczne'' - pisze pod filmem EMS.

''W samochodzie osobowym sygnału nie słychać bliżej jak 10-15 m. W ciężarowym na pewno bardziej, wystarczy że radio włączył, a jeżeli ma podwójne szyby (w os bywają) to tym bardziej'' - próbuje obronić kierowcę tira internauta.

Według prawa, pojazdem uprzywilejowanym jest pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Do pojazdów uprzywilejowanych należą głównie te używane w związku z ratowaniem życia ludzkiego.

RadioZET.pl/DG