Zamknij

To już pewne! Prezes TVP potwiedza: festiwal odbędzie się w Kielcach

Redakcja
30.05.2017 16:37
To już pewne! Prezes TVP potwiedza: festiwal odbędzie się w Kielcach
fot. Youtube

Jacek Kurski po spotkaniu z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim, potwierdził, że tegoroczny Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w kieleckiej Kadzielni. – Doszliśmy do porozumienia z prezydentem Kielc, że w tym miejscu powinna być organizowana coroczna impreza, cykl koncertów, które z czasem powinny stać się festiwalem – mówił prezes TVP.

Festiwal Piosenki Polskiej planowo miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca w Opolu, jak co roku. Po głośnym sporze i rezygnacji wielu artystów miasto wypowiedziało TVP umowę. Kolejne doniesienia mówiły, że festiwal odbędzie się w Kielcach, co znalazło teraz potwierdzenie. Ostatecznie wyszło FPP zagości w kieleckiej Kadzielni i to nawet na kilka lat.

Amfiteatr Kadzielnia

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach - zdaniem prezesa TVP - to odpowiednie miejsce na zorganizowanie występów polskich wykonawców. – Ten amfiteatr powinien być miejscem ważnego wydarzenia artystycznego. Doszliśmy do porozumienia z prezydentem Kielc, że w tym miejscu powinna być organizowana coroczna impreza, cykl koncertów, które z czasem powinny stać się festiwalem – komentował Kurski.

Zmiany programowe

Prezes TVP ma zamiar zmienić dotychczasowy format festiwalu, który odbywał się co roku w Opolu. – Chcemy, żeby Kielce były miejscem, gdzie będzie można pokazać artystów mających miliony odsłon na YouTube czy w serwisie Spotify. Jest pewna sfera niepokazywanej do tej pory strefy polskiej muzyki – tłumaczył Kurski, dodając, że „festiwal, żeby był poważny, wymaga czasu i dopracowania. Ten czas sobie dajemy, zaczynamy pracę”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wyborcza/nto.pl/strz