Zamknij

To tu ukrywa się Jacek Jaworek? "To może być przełom"

17.12.2021 22:50

Nowy trop ws. poszukiwanego listem gończym Jacka Jaworka? Policja zaalarmowała, że 52-latek ścigany pod zarzutem potrójnego morderstwa mógł być widziany we Wiedniu.

Jacek Jaworek
fot. eumostwanted.eu

Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawiono za nim także czerwoną notę Interpolu. Znalazł się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej. 52-latek jest nieuchwytny od lipca. Właśnie pojawiły się nowe informacje na temat zabójcy z wsi Borowce koło Częstochowy.

Jacek Jaworek widziany w Austrii? Wiedeńska policja ostrzega

Mężczyzna mógł być widziany we Wiedniu. "To może być przełom w sprawie poszukiwanego od pół roku Jacka Jaworka" - informuje portal glos24.pl, powołując się na dane austriackiej policji. Funkcjonariusze z Wiednia zaalarmowali mieszkańców, że 52-latek może być wyjątkowo niebezpieczny.

- 52-latek jest uważany za brutalnego i może być uzbrojony - przekazał rzecznik wiedeńskiej policji Markus Dittrich, cytowany przez austriackie media. Za ustalenie miejsca pobytu Polaka wyznaczono nagrodę w wysokości 4300 euro.

Policja zaapelowała do osób, które mogły widzieć Jacka Jaworka w Austrii, o kontakt na policyjny numer alarmowy 133. Mundurowi dodali, że 52-latek może znajdować się w krajach niemieckojęzycznych, z uwagi na to, że dobrze zna język niemiecki.

10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone, przeżył tylko młodszy 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat 44-latka, Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów. Tuż po zbrodni Jaworek uciekł.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/glos24.pl/Twitter/exxpress.at/PAP