Tomasz Komenda był w złym stanie. Biegły psychiatra wydał opinię

03.04.2019 14:16
Tomasz Komenda był w złym stanie. Biegły psychiatra wydał opinię
fot. Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda wspólnie z mec. Ćwiąkalskim rozpoczyna batalię o wielomilionowe odszkodowanie. Stan zdrowia niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia mężczyzny uległ poprawie. Komenda może uczestniczyć w przesłuchaniach. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Łodzi otrzymała wyniki badań Tomasza Komendy wykonanych przez biegłego psychiatrę. Stan zdrowia mężczyzny pozwala na jego udział w czynnościach i przesłuchanie. 

Informację w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził prawnik Tomasza Komendy.

Tomek czuje się już dużo lepiej, co bardzo mnie cieszy. Jest pod opieką specjalistów, co na pewno mu pomaga.

mec. Zbigniew Ćwiąkalski

Tomasz Komenda był w złym stanie 

Niepokojące informacje o stanie zdrowia Tomasza Komendy pojawiły się pod koniec lutego br. „Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje” – mówił mec. Zbigniew Ćwiąkalski. 

Komenda nie chciał wracać do tego, co go spotkało i odmawiał rozmów na ten temat.

Zobacz także

Mec. Zbigniew Ćwiąkalski będzie walczył o milion złotych za każdy rok Tomasza Komendy w więzieniu. Łączna suma zadośćuczynienia ma wynieść 18 mln zł. Dodatkowo Ćwiąkalski zamierza dołączyć wniosek o odszkodowanie. 

Tomasz Komenda niewinny 

W połowie marca Komenda został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 

Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą Tomasza Komendy do ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. W czerwcu ubiegłego roku prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K. 

RadioZET.pl/Wirtualna Polska