Bracia Komendy zdradzają, co wywołało największe zaskoczenie u Tomka

Redakcja
08.04.2018 18:04
Tomasz Komenda
fot. Dzień Dobry TVN

W sobotę w programie Dzień Dobry TVN gościli dwaj bracia Tomasza Komendy. Gerard Komenda oraz Krzysztof Klemański opowiedzieli, jak Tomasz Komenda spędził pierwsze tygodnie na wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tomasz Komenda w 2004 roku został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Dwa tygodnie temu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność.

Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.

Tomasz Komenda: Pierwsze tygodnie na wolności

Krzysztof Klemański i Gerard Komenda w studiu Dzień Dobry TVN powiedzieli, że przez 18 lat nikt im nie wierzył, że ich brat jest niewinny. - Bezsilność, niemoc, byliśmy sami. Od początku nie było żadnego tłumaczenia, tylko, że Tomek jest winny - powiedzieli bracia Tomasza Komendy.

Jak Tomasz Komenda spędził pierwsze dni na wolności? Okazuje się, że największe zdziwienie wywołał u niego szybki styl życia. - Tomek to człowiek z innej epoki. Ma telefon, cieszy się, że może zadzwonić, zrobić zdjęcie, ale nie odczuwa potrzeby, żeby ciągle z niego korzystać. Dziwi się, jak szybko żyje świat i wszystko tak szybko ginie - zdradzili.

Zobacz także

Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą T. Komendy do ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. W czerwcu ubiegłego roku prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie podjęcia śledztwa ws. ustalenia odpowiedzialnych za zaniechania ws. Tomasza Komendy.

RadioZET.pl/PAP/DDTVN/DG