Fakt: Komenda to inny człowiek. ''Rozwalę ten system''

Redakcja
14.04.2018 11:33
Tomasz Komenda
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

15 marca 2018 roku zakończyło się trwające 18 lat piekło więziennego życia Tomasza Komendy. Miesiąc po opuszczeniu murów zakładu karnego, niesłusznie skazany mężczyzna to inny człowiek - donosi ''Fakt''. – Niczego się już nie boję. Rozwalę system – powiedział przed piątkową rozmową z prokuratorami. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Komendę skazano prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, do którego doszło 31 grudnia 1996 r. Do przeprowadzenia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych prowadzących postępowanie, dotyczące zabójstwa i zgwałcenia Małgorzaty K., wyznaczona została Prokuratura Okręgowa w Łodzi. 

W piątek Tomasz Komenda spotkał się z grupą prokuratorów, którzy badają wątki fałszowania dowodów oraz bicia i znęcania się nad niewinnym mężczyzną. Pierwotnie przesłuchanie miało odbyć się dwa tygodnie temu. Nie pozwolił na nie zły stan psychiczny Tomasza Komendy. 

Zobacz także

Jak donosi Fakt, Tomasz Komenda odzyskał wiarę w siebie. ''Przytył, uśmiecha się, nie drżą mu ręce'' - czytamy. 

Idę tam z podniesionym czołem. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień to kolejny krok przybliżający mnie do zapomnienia o złu, które mnie spotkało – powiedział w rozmowie z Faktem.

Tomasz Komenda na wolności

Tomasz Komenda odsiadywał wyrok 25 lat więzienia w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W marcu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach pozbawienia wolności. Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.

Pierwsze chwile Tomasza Komendy na wolności:

RadioZET.pl/Fakt/PAP/DG