Zamknij

WP: Tomasz Komenda szuka pracy. „Szybko się uczy”

Redakcja
25.06.2018 14:18
Tomasz Komenda
fot. PAP

Tomasz Komenda zaczyna szukać pracy – informuje Wirtualna Polska. Mężczyzna wyszedł na wolność 15 marca br. po 18 latach spędzonych za kratkami. Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zbigniew Ćwiąkalski w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że Tomasz Komenda rozpoczął poszukiwania pracy. – Chce żyć jak normalny człowiek. Przebywać z ludźmi – dodaje mecenas. Mężczyzna będzie musiał przejść dodatkowe szkolenia, ale zdaniem Ćwiąkalskiego nie jest to duży problem. – Jest jednak chętny do pracy i szybko się uczy – mówi w rozmowie z WP. 

Ćwiąkalski ma spotkać się z Komendą na początku lipca. Panowie omówią wówczas szczegóły wniosku o odszkodowanie. – Tomasz będzie musiał raz jeszcze opowiedzieć, co spotkało go w więzieniu. Wiem, że to dla niego trudne, dlatego chcę mu dać jeszcze chwilę czasu – mówi Ćwiąkalski.

Tomasz Komenda na wolności 

Pod koniec marca Mateusz Morawiecki przyznał rentę specjalną Tomaszowi Komendzie, która będzie wypłacana do czasu, aż uzyska on odszkodowanie w sądzie. 

Zobacz także

Sąd Najwyższy uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. 

W połowie marca został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 16 maja Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę.

Dziennik „Fakt” poinformował, że mecenas Zbigniew Ćwiąkalski będzie żądał dla Komendy 18 milionów złotych zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/WP.PL/DG