O taką kwotę zadośćuczynienia będzie walczyć Tomasz Komenda. Gigantyczna suma!

Redakcja
10.06.2018 10:45
Tomasz Komenda
fot. PAP

Znamy wysokość kwoty zadośćuczynienia dla niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia Tomasza Komendy. Jak ustalił ''Fakt'', mecenas Zbigniew Ćwiąkalski będzie żądał dla Komendy 18 milionów złotych! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sprawie Tomasza Komendy był cały szereg nieprawidłowości. Dowody należało bardziej starannie zanalizować - mówił w maju obrońca mężczyzny mec. Zbigniew Ćwiąkalski. Jak dodał, nieprawidłowości mogły być związane z presją, "żeby znaleźć sprawców".

Tuż po uniewinnieniu Komendy, były minister sprawiedliwości zapowiadał, że będzie domagał się ponad 10 mln zł w związku z jego uwięzieniem.

Tomasz Komenda - zadośćuczynienie 

Zbigniew Ćwiąkalski w rozmowie z Faktem zdradził, że będzie żądał dla Tomasza Komendy 18 milionów złotych zadośćuczynienia. Mecenas przypomniał, że mężczyzna był traktowany w więzieniu jak ''śmieć''. 

– Ostatnio w USA wyszło na wolność trzech mężczyzn, którzy spędzili w zakładzie karnym po trzy lata. Każdy dostał po milionie dolarów za rok. U nas mieliśmy sprawę niesłusznie skazanego na 12 lat, który dostał 3 miliony zł, ale on był uważany za płatnego mordercę i członka zorganizowanej grupy przestępczej. Żył w więzieniu, jak król i sam o tym mówił. Nie można go zatem porównywać do sprawy Tomasza - argumentował Ćwiąkalski. 

Zobacz także

Sąd Najwyższy uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.

RadioZET.pl/Fakt/DG