Zamknij

Fakt: Prostytutka oskarżyła Tomasza Komendę. Nikt nie sprawdził jej zeznań

Redakcja
24.03.2018 15:53
Tomasz Komenda
fot. PAP

Dorota P., która złożyła donos na Tomasza Komendę, w latach 90. była kobietą lekkich obyczajów, obracającą się wśród wrocławskich sędziów, policjantów i prokuratorów - donosi dziennik ''Fakt''. Jej niewiarygodne zeznania przyczyniły się do zamknięcia w więzieniu niewinnego człowieka. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak ustalił ''Fakt'', Dorota P., która mieszkała obok babci Tomasza Komendy, zeznała w listopadzie 1999 roku, że mężczyzna z portretu pamięciowego to właśnie wnuk jej sąsiadki. Informacja ta trafiła do policjanta, który był bliskim kolegą kobiety. Okazuje się, że Dorota P. była prostytutką i dobrze znała stróżów prawa.

 – W jej mieszkaniu na imprezach bywali policjanci i prokuratorzy. Tam zawsze było głośno i alkohol lał się strumieniami – wspominają sąsiedzi.

''Fakt'' dotarł do mężczyzny, u którego mieszkała wtedy Dorota P. Mężczyzna zdradził, że P. wymyślała przeróżne kłamstwa. Kobieta oskarżała go o napaść i podrobiła podpis na dokumentach, by zameldować się na stałe w jego mieszkaniu. 

Zobacz także

Tomasz Komenda. Fałszywe zeznania 

Dorota P. zeznała, że dzień przed zbrodnią, Tomasz Komenda pożyczył od niej pieniądze na podróż do Miłoszyc, gdzie zgwałcono i zamordowano 15-letnią Małgosię. To jednak nieprawda! Jak ustalił ''Fakt'', kobieta nie mieszkała w bloku babci Tomasza Komendy co najmniej od października 1996 roku. Niestety, nikt nie sprawdził jej zeznań.

Tomasz Komenda, który w 2004 r. prawomocnie został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok 25 lat więzienia w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W ubiegłym tygodniu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność. Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.

RadioZET.pl/Fakt/DG