Zamknij

Tomasz Lis wydał oświadczenie: Przede mną długa i żmudna rehabilitacja

15.12.2019 22:07
Tomasz Lis
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Tomasz Lis w szpitalu. Dziennikarz „Newsweeka” wydał oświadczenie ws. stanu zdrowia. Wiadomość od Tomasza Lisa została odczytana na gali wręczenia Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tomasz Lis od wtorku przebywa w szpitalu. Jak informował w środę lokalny portal olsztyn.wm.pl, 53-letni dziennikarz i redaktor naczelny „Newsweeka”, źle się poczuł przed spotkaniem z sędzią Pawłem Juszczyszynem i trafił na badania do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Według lokalnych mediów Lis przebywał na oddziale intensywnej terapii, a jego stan określano jako ciężki. 

W czwartek ''Super Express'' poinformował nieoficjalnie, że Tomasz Lis miał udar. Stan zdrowia Lisa miał ulec poprawie. Optymistyczne oświadczenie na temat stanu zdrowia redaktora naczelnego „Newsweeka” wydała również jego żona Hanna Lis. 

Tomasz Lis w szpitalu. Dziennikarz wydał oświadczenie 

Tomasz Lis skierował w niedzielę specjalne oświadczenie do uczestników gali wręczenia Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wiadomość od dziennikarza odczytał Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

Czasem złowrogi podmuch niespodziewanie i dosłownie zwala nas z nóg i w kilka sekund demoluje nam życie. Coś takiego przytrafiło mi się we wtorek pod Olsztynem. W takich sytuacjach najważniejsze jest to jak na nie reagujemy

STWIERDZIŁ TOMASZ LIS

Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was, tak szybko jak się da

DODAŁ LIS

To nie pierwsze problemy zdrowotne Tomasza Lisa. Kilka lat temu dziennikarz zasłabł po przebiegnięciu maratonu. "Po tamtym 3.03.16 miałem udar i cztery szpitale. Powiedzieli mi, że byłem o milimetr od śmierci. Więc czasem warto zwolnić" - wspominał w 2017 roku na Twitterze. 

RadioZET.pl/Wirtualne Media