Zamknij

Tomasz Nowak nie żyje. W łódzkiej TVP pracował prawie 30 lat

24.06.2021 08:02
Tomasz Nowak
fot. TVP3/Facebook

Tomasz Nowak, wieloletni dziennikarz TVP3 Łódź, autor reportaży, wydawca programów informacyjnych i reporter nie żyje. W łódzkim oddziale TVP pracował od początku lat 90. ubiegłego wieku. O śmierci Tomasza Nowaka poinformowała w środę TVP3 Łódź.

Tomasz Nowak, dziennikarz łódzkiego oddziału TVP, autor reportaży, wydawca programów informacyjnych i reporter nie żyje. "Dotarła do nas smutna informacja. Zmarł nasz redakcyjny kolega Tomasz Nowak" - napisano na stronie łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej. Miał 51 lat.

Tomasz Nowak nie żyje. Był wieloletnim dziennikarzem TVP i autorem reportaży

Na początku swojej kariery dziennikarskiej w TVP Tomasz Nowak był reporterem, przygotowywał m.in. relacje z dawnego województwa sieradzkiego. Jego pasją był jednak reportaż. Robił też filmy dokumentalne.

W 1994 roku powstał "Sen o Victorii" o zmarłym wówczas Ryszardzie Riedlu z zespołu "Dżem". Tomasz Nowak zrealizował ten reportaż wspólnie z Anną Szymanek ze zdjęciami Tomasza Zarzyckiego i dźwiękiem Mirosława Lato.

Pod koniec lat 90. Nowak zaczął robić coraz więcej reportaży. Często jednak wracał do pracy redakcyjnej i wydawcy "Łódzkich Wiadomości Dnia". Zawsze jednak miał pomysł na kolejny reportaż lub dokument. Chętnie dzielił się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi koleżankami i kolegami.

Nagradzany za filmy tematyce historycznej m.in. przez łódzki oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, rok temu został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie SDP. Uwielbiał podróże, jego pasją była również fotografia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP