Nagroda Nobla dla Kaczyńskiego. Szalony pomysł naczelnego „Gazety Polskiej”

Redakcja
02.07.2018 09:05
Jarosław Kaczyński
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Nagroda Nobla dla Jarosława Kaczyńskiego? Nie, to nie primaaprilisowy żart. Na taki pomysł wpadł wpadł Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Nagroda Nobla dla Jarosława Kaczyńskiego. Popierasz?

Liczba głosów:

Pokojowa Nagroda Nobla jest przyznawana kandydatom (ludziom lub organizacjom), którzy „wykonali największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji bądź ograniczenia stałych armii i udziału oraz promowania kongresów pokojowych”. Zgodnie z wolą fundatora laureaci nagrody wybierani są przez pięcioosobowy Norweski Komitet Noblowski.

Wśród Polaków mianowanych do Pokojowej Nagrody Nobla, która jednak nie została im przyznana, znajdują się m.in. papież Jan Paweł II oraz Tadeusz Mazowiecki. Jedynym Polakiem, który został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, jest Lech Wałęsa

Nagroda Nobla dla Jarosława Kaczyńskiego 

„Nataniachu i Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem pokojowego Nobla. Nikt nie zrobił tyle dla przełamywania stereotypów i wzajemnych uprzedzeń oraz budowania pomostów pomiędzy narodami” – napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz. 

Post redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” wywołał burzę w sieci. „Pan się dobrze czuje?”, „Panie Tomaszu – z całym szacunkiem, ale Pan chyba OSZALAŁ”, „Chyba Ci chłopie Pan Bóg rozum odebrał!” – to tylko część reakcji internautów. 

RadioZET.pl/DG