Sekielski kręci film o pedofilii w Kościele. "Od niektórych ofiar odsuwają się nawet rodziny" [WIDEO]

Redakcja
19.02.2018 17:55
Sekielski
fot. RadioZET

- To będzie wielowątkowy film, pokazujący całe podłoże społeczne tych spraw oraz co dzieje się z nimi, jeżeli chodzi o instytucję Kościoła i wymiar sprawiedliwości - zapowiada przygotowywany przez siebie dokument poświęcony zjawisku pedofilii w Kościele znany dziennikarz Tomasz Sekielski. 

Zobacz także

Sekielski był gościem cyklicznej audycji "Popołudnie z Radiem ZET". W rozmowie z Kamila Terpiał i Romanem Osicą opowiedział m.in. o planowanym przez siebie filmie dokumentalnym, przybliżającym tematykę pedofilii w Kościele Katolickim.

Pedofilia w Kościele

Jak sam zaznacza, obraz ten nie ma być w zamierzeniu antyreligijny ani antykościelny, tylko skupiony na konkretnych ludziach i opowiadający ich wstrząsające historie.

- Nie chodzi tylko o zmowę milczenie, jaka panuje w Kościele, ale też o te małe społeczności, które często naciskają na ofiary, aby te nie ujawniały prawdy. A jeżeli ujawniają, to spotyka je później ostracyzm - mówi, dodając, że od niektórych bohaterów jego filmu odsuwali się nawet członkowie rodziny.

Zobacz także

- To będzie wielowątkowy film, pokazujący całe podłoże społeczne tych spraw oraz co dzieje się z nimi, jeżeli chodzi o instytucję Kościoła i wymiar sprawiedliwości - zapowiada.

RadioZET.pl/MP