Zamknij

Tomasz Sekielski zaczyna zbiórkę na kolejny film. „Pokażę, kto stoi za tym szwindlem”

Redakcja
08.01.2019 14:41

Tomasz Sekielski zapowiedział nowy film. Po zakończonej sukcesem zbiórce na dokument o pedofilii w Kościele, dziennikarz rozpoczął zbiórkę pieniędzy na kolejną produkcję. Tym razem film będzie poświęcony nieprawidłowościom wokół SKOK-ów.

Sekielski o aferze SKOK-ów
fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tomasz Sekielski kończy właśnie pracę nad długo zapowiadanym materiałem. Dziennikarz zgromadził na internetowej platformie crowdfundingowej Patronite prawie pół miliona złotych na film o pedofilii w Kościele.

Zaledwie dzień później zapowiedział kolejną produkcję. Tym razem dokument poświęcony będzie aferze SKOK-ów. Zbiórka ruszyła we wtorek. Cel? 150 tysięcy złotych. - Ta kwota powinna zabezpieczyć sprawne funkcjonowanie redakcji i pomoc prawną – zapewnia dziennikarz. Koszt całego filmu o aferze SKOK-ów szacuje jednak na 550 tysięcy złotych.

Zobacz także

- To jeden z największych finansowych przekrętów ostatnich lat. Chcę pokazać, kto stoi za tym wielomiliardowym szwindlem – przekonuje w mediach społecznościowych.

Jak tłumaczy Sekielski w rozmowie z "Presserwisem", chciałby, aby zdjęcia do filmu ruszyły w marcu. Dokument miałby być gotowy pod koniec 2019 roku. Pytany, dlaczego wybrał akurat tę aferę, odpowiedział, że to ważny temat, który media często traktują zbyt ogólnikowo.

Zobacz także

RadioZET.pl/Presserwis/MK