Zamknij

Tomasz Siemoniak w Radiu ZET: Kiedy ktoś może mieć pracę, a jej nie podejmuje i bierze 500+, sytuacja wymaga rozważenia

Redakcja
26.11.2018 09:49
Tomasz Siemoniak w Radiu ZET: Kiedy ktoś może mieć pracę, a jej nie podejmuje i bierze 500+, sytuacja wymaga rozważenia
fot. RadioZET

– Bardzo dużo rozmawiamy, też na temat 500+, pracujemy nad programem wyborczym i są różne głosy w dyskusji. Natomiast ja nie chcę tutaj niczego w tym momencie deklarować. Jedyną twardą naszą deklaracją, wielokrotnie też przez przewodniczącego przedstawianą, jest to, że 500+ zostaje i że będziemy chcieli nim też objąć pierwsze dziecko i samotne matki – mówił gość Radia ZET Tomasz Siemoniak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Lubecka, Radio ZET: Czy jeśli PO odzyska władzę, zredukuje program 500+ dla niepracujących rodziców?

Tomasz Siemoniak, wiceszef PO: Wspominał o tym kiedyś Grzegorz Schetyna, że aktywizacja zawodowa jest tutaj bardzo ważna.

Zobacz także

Teraz też Jan Grabiec się wypowiadał w „Super Expressie”, że 500+ zostanie odebrane niepracującym rodzicom.

Dyskutujemy. Nie ma tutaj naszego programu, będzie przedstawiony przed wyborami. Na pewno sytuacja taka, w której ktoś ma pracę, może mieć pracę, a tej pracy nie podejmuje i bierze 500+, wymaga rozważenia.

Czyli jest prawdopodobne, że gdyby PO odzyskała władze, to 500+ dla niepracujących rodziców zostanie im odebrane?

Nie, nie chcę takich rzeczy... Ja mówię, bardzo dużo rozmawiamy, też na temat 500+, pracujemy nad programem wyborczym i są różne głosy w dyskusji. Natomiast ja nie chcę tutaj niczego w tym momencie deklarować. Jedyną twardą naszą deklaracją, wielokrotnie też przez przewodniczącego przedstawianą, jest to, że 500+ zostaje i że będziemy chcieli nim też objąć pierwsze dziecko i samotne matki. Wszystko inne: Jan Grabiec uważa tak, ktoś inny uważa inaczej – dyskutujemy.

A Tomasz Siemoniak jak uważa?

Ja uważam, że wszystko, co dotyczy 500+, powinno być szczególnie starannie rozważone i nie chciałbym w tym momencie deklarować, że będziemy to uzależniać od tego, czy ktoś pracuje, czy nie, bo są bardzo różne sytuacje w życiu. Ale szanuję to, że są różne poglądy, i przedstawimy zapewne wiosną przyszłego roku program wyborczy, że będzie to precyzyjnie napisane. Natomiast żadnego ryzyka dla 500+ nie ma. Jesteśmy za tym, żeby to poszerzać.

To jeszcze by PO musiała wygrać te wybory. Tomasz Siemoniak, wiceszef Platformy Obywatelskiej.

Wygra.

RadioZET.pl/BM