Zamknij

Centrum miasta, autokar stanął w ogniu. W środku było ponad 30 osób

PAP
08.10.2021 10:28

Pożar autokaru w Tomaszowie Lubelskim. W centrum miasta pojazd stanął w płomieniach w nocy ze środy na czwartek. Autobusem podróżowało 31 Ukraińców, nikt nie został ranny. Dramatyczne sceny zarejestrowały kamery monitoringu.

Płonący autobus w Tomaszowie Lubelskim
fot. KWP Lublin

Pożar autokaru wydarzył się w środę ok. godz. 23.30 w centrum Tomaszowa Lubelskiego. - Podczas jazdy ulicą Zamojską autokar zapalił się i momentalnie stanął w płomieniach. Na szczęście kierujący w porę zdążył zatrzymać się i tuż przed tym, jak ogień zajął pojazd, pasażerowie zdążyli opuścić autokar – podała sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Wezwanym na miejsce zdarzenia strażakom udało się ugasić płonący pojazd. Według ustaleń policji autokarem na trasie Słupsk – Tarnopol podróżowali obywatele Ukrainy: 2 kierowców i 29 pasażerów.

Nikt nie odniósł obrażeń. - Wstępną przyczyną samozapłonu było zablokowanie i rozgrzanie układu hamulcowego – dodała Pawłowska. Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowano pożar autokaru.

RadioZET.pl/ PAP - Gabriela Bogaczyk