Zamknij

19-latek potrącił kobietę na pasach. Prawo jazdy miał od trzech dni

28.11.2021 21:14
Wypadek
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

34-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego trafiła z ciężkimi obrażeniami do szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych została potrącona przez samochód. Kierował nim 19-latek, który prawo jazdy posiadał zaledwie od trzech dni. 

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Tuż przed godz. 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskiem otrzymał zgłoszenie od patrolu interwencyjnego o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Lwowskiej.

Policjanci zauważyli, że piesza została potrącona przez samochód osobowy marki Toyota. Mundurowi wspólnie ze świadkami zdarzenia natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia.

Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na pasach. Miał prawo jazdy od trzech dni

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Po przekroczeniu osi jezdni w 34-latkę wjechało auto znajdujące się na drugim pasie ruchu. Kierował nim 19-letni mężczyzna. Tomaszowianka trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. 

Tomaszowska komenda opublikowała na swojej stronie internetowej nagranie z kamery miejskiego monitoringu. Widać na nim, co dokładnie wydarzyło się na ul. Lwowskiej:

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, które posiadał zaledwie od trzech dni. Badanie alkomatem wykazało, że młody kierowca podczas zdarzenia był trzeźwy. Przyczyny oraz dokładne okoliczności wypadku będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP Tomaszów Lubelski