Zamknij

Złodziej przyszedł na włamanie boso. Ukradł... kapcie

16.08.2019 13:56
Złodziej ukradł sąsiadom klapki
fot. Shutterstock

Nietypowe zgłoszenie kradzieży klapek otrzymali policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie). Z posesji sąsiadów zabrał je 66-latek, który wcześniej włamał się do domu i próbował ukraść pieniądze ze skarbonki. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak relacjonuje Aleksandra Jakubiak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, miejscowi policjanci otrzymali we wtorek zgłoszenie dotyczące włamania do jednorodzinnego domu na terenie miasta. Mężczyzna uszkodził drzwi wejściowe i po dostaniu się w środka próbował wyciągnąć pieniądze z dziecięcej świnki-skarbonki. Został jednak przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę domu, która niespodziewanie wróciła do mieszkania.

Zobacz także

Spłoszony włamywacz uciekając w pośpiechu zabrał z domu klapki należące do gospodarza. Jak się okazało, zrobił to, gdyż na włamanie przyszedł boso.

Zobacz także

Włamywaczem okazał się 66-letni sąsiad pokrzywdzonych. Niedługo po zgłoszeniu policjanci go zatrzymali. Miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP