Zamknij

Przywłaszczył sobie 7 tysięcy złotych. Część pieniędzy... przepił

Redakcja
26.04.2018 23:35
Pieniądze
fot. Shutterstock.com

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który przywłaszczył sobie 7 tys. zł znalezione w autobusie komunikacji miejskiej. Nie zgłosił znaleziska na policję, a część pieniędzy przeznaczył na alkohol. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Zwróciłbyś/aś znalezione pieniądze?

Liczba głosów:

Jak poinformowała Marta Mysur z KPP w Tomaszowie Mazowieckim, 13 kwietnia na policję zgłosił się 38-letni mężczyzna, który oświadczył, że w autobusie miejskiej komunikacji zostawił torbę z dokumentami i 7 tys. zł. Szybko się okazało, że nikt nie zwrócił policji własności pechowego pasażera.

W ciągu kilku dni funkcjonariusze ustalili, że torbę zabrał z autobusu 57-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który - kierując się zasadą "znalezione nie kradzione" - nie zgłosił tego na policję, lecz przywłaszczył sobie pieniądze i dokumenty. Mężczyzna, który wcześniej nie był notowany, został zatrzymany 25 kwietnia.

Zobacz także

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany przeznaczył część znalezionych pieniędzy na alkohol. Nie potrafił natomiast racjonalnie wytłumaczyć, co się stało z resztą. Usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/DG