Zamknij

Tomek Mackiewicz i Denis Urubko spotkali się twarzą w twarz w 2015 r. [FOTO]

Redakcja
01.02.2018 11:12
Tomek Mackiewicz i Denis Urubko spotkali się twarzą w twarz w 2015 r. [FOTO]
fot. Facebook/Elisabeth Revol

Grupie ratunkowej na Nanga Parbat nie udało się wejść do miejsca, gdzie przebywał Tomek Mackiewicz. Adam Bielecki i Denis Urubko zawrócili, pomagając sprowadzić Elisabeth Revol do niższego obozu. Sam Mackiewicz i Urubko mieli okazję porozmawiać ze sobą w 2015 roku na festiwalu podróżniczym w Gdyni.

Zagłosuj

Chciałbyś/chciałabyś kiedyś wybrać się w Himalaje na trekking?

Liczba głosów:

Na swoim facebookowym profilu gdyński festiwal podróżniczy „Kolosy” opublikował fotografię autorstwa Anny Janowskiej, na której widać spotkanie w cztery oczy Tomka Mackiewicza z Denisem Urubko. Miało to miejsce w marcu 2015 r. w kuluarach festiwalu.

Spotkanie himalaistów na Kolosach

Festiwal odbywa się każdego roku w marcu. Są to Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Jury przyznaje nagrody (Kolosy) w kategoriach: podróże, alpinizm, żeglarstwo, eksploracja jaskiń i wyczyn roku.

Oboje są laureatami

Tomek Mackiewicz Kolosa za wyczyn roku dostał w 2009 roku za „za wyczerpujący trawers Mount Logan” w Kanadzie. Denis Urubko statuetkę odebrał dwa lata później w kategorii „alpinizm” za zimowe wejście na Gaszerbrum II. Był to pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty o tej porze roku w Karakorum w historii.

Spotkanie Mackiewicza i Urubko w 2015 r.:

Kolosy
fot. Facebook/Kolosy ( Anna Janowska)

Obejrzyj też galerię zdjęć Elisabeth Revol:

Zobacz także

RadioZET.pl/Kolosy.pl/Wikipedia.pl/strz