Tomek nie doczekał się przeszczepu. 20-latek zmarł po ciężkiej walce z chorobą

Dominik Gołdyn
18.02.2020 21:32
Tomek Molenda

Tomek Molenda nie żyje. 20-letni mieszkaniec Warzyna Pierwszego w gminie Nagłowice zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową. Młody mężczyzna był podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tomek Molenda zmarł w poniedziałek 17 lutego. O śmierci 20-latka z Warzyna Pierwszego w gminie Nagłowice poinformowała w mediach społecznościowych Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. 

''Zarząd Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei wraz z pracownikami i wolontariuszami pragnie złożyć najszczersze wyrazy współczucia i żalu rodzinie z powodu śmierci Tomasza Molendy'' - napisano we wzruszającym wpisie na Facebooku. 

Tomek Molenda nie żyje. Kim był 20-latek, który zmarł na białaczkę? 

Tomek Molenda od ponad dwóch lat walczył z chorobą nowotworową. 3 grudnia 2017 roku usłyszał od lekarza, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Choroba ta występuje niezwykle rzadko. W Polsce notuje się około 400 zachorowań rocznie, co stanowi około 15 procent nowo rozpoznanych białaczek u osób dorosłych. Choroba ta nieco częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Zazwyczaj chorują osoby powyżej 60. roku życia, choć coraz częściej rozpoznawana jest u młodszych pacjentów, również u dzieci.

Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, której podopiecznym był 20-letni Tomek pisze, że młody mężczyzna był pełen energii mimo bardzo ciężkiej choroby. 

Walczył o każdy dzień i potrafił zarazić optymizmem wszystkich. Jego determinacja może być inspiracją i wzorem dla innych osób. Dziękujemy za nadzieję, pokłady dobra, które wyzwolił Tomasz

- czytamy na Facebooku. Fundacja podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dla Tomasza poprzez oddawanie krwi, szukanie dawców szpiku oraz wsparcie finansowe na leczenie 20-latka.

Zobacz także

Pogrzeb Tomka Molendy odbędzie się 20 lutego o godz. 10.45 w kościele Parafialnym w Ciernie- Żabiniec .

RadioZET.pl/Facebook