Poprawia się stan 4-latka, który spadł z okna z 11 piętra. Oddycha samodzielnie

30.09.2019 17:17
Lekarz
fot. Pixabay

Poprawia się stan zdrowia 4-latka z Torunia, który wypadł z okna mieszkania na 11 piętrze wieżowca. Jak informuje PAP chłopczyk odzyskał przytomność i oddycha już samodzielnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wypadek z Torunia zszokował całą Polskę. W wyniku nieuwagi rodziców doszło do dramatu. 4-latek wychylił się z okna na 11-piętrze. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło 19 września. Wszystko wskazuje, że o tragedii zaważyła chwilowa nieuwaga rodziców. Jak przekazał toruńskim „Nowinom” rzecznik wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek, 4-latek ma się coraz lepiej. Wybudził się ze śpiączki, zaczął samodzielnie oddychać.

Chłopiec już samodzielnie oddycha, został rozintubowany i odłączony od respiratora. Otworzył oczy i jest przytomny. Bardzo nas cieszy ten krok w leczeniu

Janusz Mielcarek, rzecznik wojewódzkiego szpitala w Toruniu

Stan dziecka określany jest jako średnio-ciężki. Chłopczyk pozostanie na oddziale intensywnej terapii. Do pełni szczęścia jest jeszcze daleka droga.

Sytuacja w dalszym ciągu jest poważna. Odnośnie rokowań trzeba być ostrożnym, ale jesteśmy pełni nadziei

rzecznik toruńskiego szpitala

Ten sygnał to wielka nadzieja dla przeżywających tragedię rodziców. Śledztwo prowadzone jest w kierunku narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wiele wskazuje, że śledczy skłaniają się ku uznaniu zdarzenia za nieszczęśliwy wypadek.

RadioZET.pl/ Nowosci.com.pl