Zamknij

Ewakuacja szkoły pod Toruniem. Pobliscy mieszkańcy zgłosili podtrucie tlenkiem węgla

Redakcja
08.01.2019 10:09
ewakuacja szkoły czad
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Około 80 dzieci ewakuowano ze szkoły w Wybczu w powiecie toruńskim. Przyczyną było wysokie stężenie tlenku węgla. Na miejscu pracuje straż pożarna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do ewakuacji szkoły podstawowej w kujawsko-pomorskim Wybczu doszło po godzinie 8 - tuż po tym, jak służby zaalarmowała kobieta mieszkającą nad placówką. Mieszkanka skarżyła się między innymi na silne bóle głowy.

- Potwierdzam, że ewakuowano około 80 dzieci ze szkoły. Mieszkanie pani, która zgłosiła podtrucie tlenkiem węgla, było nad tą placówką – powiedział PAP dyżurny operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Zobacz także

Badanie w piwnicy budynku wykazało stężenie czadu na poziomie 200 ppm. Działania na miejscu trwają. W akcji biorą udział trzy zastępy strażackie. Dzieci zostały ewakuowane do pobliskiej świetlicy.

Dzień wolny w szkole

Jak poinformował PAP wójt gminy Łubianka, Jerzy Zająkała, podjęto decyzję o dniu wolnym w tej ośmioklasowej szkole podstawowej. - Powołaliśmy zespół, który próbuje odnaleźć przyczynę zwiększonego stężenia tlenku węgla. Jak na razie nie jest ona znana, dlatego dzieci nie mogą w szkole przebywać – podkreślił wójt.

RadioZET.pl/PAP/MK