Zamknij

Pedofil wysyłał 8-latce paczki i listy. Miasto zleca kontrolę

Redakcja
29.06.2017 08:32
Dziecko
fot. Pixabay

Miasto Toruń zleca specjalną kontrolę w domu dziecka "Młody Las" po tym, jak wyszło na jaw, że do podopiecznej ośrodka, 8-letniej dziewczynki, paczki i kartki wysłał Mirosław S. - mężczyzna zamknięty w Gostyninie w ośrodku dla szczególnie niebezpiecznych przestępców: morderców, pedofili, gwałcicieli.

Mirosław S. zaoferował ponadto przepisanie swojej polisy ubezpieczeniowej na 8-latkę. Sprawdzane jest między innymi, kto udostępnił mężczyźnie dane dziewczynki. Według informacji Wirtualnej Polski - powołującej się na ustalenia lokalnych mediów - odpowiedzialna za to jest jedna z pracownic instytucji:

- Wyniki kontroli pokażą, czy trzeba będzie wyciągnąć konsekwencje, czy wystarczą działania naprawcze, poprawiające przepływ informacji między pracownikami domu dziecka - mówi prezydent Torunia Tomasz Zaleski. 

- Przypomnę, że jest to placówka szczególnego nadzoru, szczególnej wrażliwości, dlatego nie możemy działać nieroztropnie - dodaje.

Pedofil przebywa obecnie w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie po tym, jak odbył karę więzienia za zgwałcenie i i zamordowanie dziewczynki na Kaszubach w 1990 roku.

RadioZET.pl/wp.pl/MaB/MP