Zamknij

Inauguracja roku akademickiego w WSKSiM. Kaczyński o ojcu Rydzyku: skromny redemptorysta

Redakcja
20.10.2018 13:24
Inauguracja roku akademickiego w WSKSiM. Kaczyński o ojcu Rydzyku: skromny redemptorysta
fot. J. DOMINSKI/REPORTER/East News

Listy od prezydenta, premiera i prezesa PiS odczytano podczas oficjalnego rozpoczęcia roku akademickiego w WSKSiM w Toruniu. Na miejscu marszałek Senatu i minister sprawiedliwości z wykładem inauguracyjnym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Ta uczelnia nie byłaby tym, czym obecnie jest, gdyby nie zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli” - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście skierowanym na inaugurację nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

"Było to możliwe, a w zasadzie należy powiedzieć, że stało się możliwe, to co było niemożliwe, za sprawą skromnego redemptorysty”- napisał Kaczyński w liście odczytanym podczas inauguracji przez posłankę Annę Sobecką.

Zobacz także

Listy do zebranych podczas inauguracji skierowali też premier i prezydent RP.

„Od blisko 20 lat tworzycie imponujące dzieło służące wspólnemu dobru rozumianemu w wielu wymiarach - rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym" - napisał Mateusz Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

Andrzej Duda podkreślał szczególny charakter tegorocznej inauguracji, bo odbywającej się w „wyjątkowym czasie – obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości".

„Chcę podziękować ludziom nauki, którzy dzisiaj kontynuują służbę na rzecz dobra wspólnego i pomyślności rodaków. Dziękuję za to, że swoim codziennym wysiłkiem dydaktycznym i badawczym umacniają państwo suwerenną Rzeczpospolitą" - podkreślił Duda

- Bogu niech będą dzięki, że istnieje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – podkreślał podczas inauguracji marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak stwierdził, WSKSiM w przyszłości mogłaby kształcić lekarzy.

- To takie nasze marzenia, a marzenia się spełniają, a jeśli włącza się ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk to jest pewność, że kiedyś to się wszystko zrealizuje – mówił  Karczewski. - Jesteśmy dumni z tej szkoły, jesteśmy dumni, ze polskie szkolnictwo rozwija się. Cieszę się, że w państwa uczelni, w naszej uczelni, w tej wspaniałej uczelni studiują również obcokrajowcy i też obcokrajowcy polskiego pochodzenia - dodawał marszałek Senatu.

RadioZET.pl/PAP/JŚ