Amunicja strzelecka, pociski, granaty. Łącznie 360 sztuk. Wielki arsenał znaleziony w mieszkaniu torunianina

Redakcja
20.12.2018 21:06
Amunicja strzelecka, pociski, granaty. Łącznie 360 sztuk. Wielki arsenał znaleziony w mieszkaniu torunianina
fot. KMPTorun

Niecodziennie odkrycie policji w jednym z toruńskich mieszkań. 41 - latek gromadził i posiadał różnego rodzaju amunicje strzelecką, pociski artyleryjskie, granaty oraz worek z prochem. Policjanci odnaleźli także torebkę z zawartością materiału wybuchowego, kulę armatnią, części rakiet i korpusy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy weszli do jednego z mieszkań  na Osiedlu Mokre. Przypuszczali wcześniej, że właściciel mieszkania może posiadać  amunicję bez wymaganych zezwoleń. Po wejściu do środka  wszystko się potwierdziło. 

Zobacz także

Okazało się, że  41 - latek  w zajmowanym przez siebie  mieszkaniu  i  piwnicy gromadził i posiadał różnego rodzaju amunicje strzelecką, pociski artyleryjskie, granaty i worek z prochem. Do tego policjanci  odnaleźli torebkę z zawartością materiału wybuchowego, kulę armatnią, części rakiet i korpusy. Wszystko w  łącznej ilości  ponad 360 sztuk. Mężczyzna został zatrzymany.

Materiały wybuchowe wraz z amunicją zostały zabezpieczone przez Patrol Rozminowania Wojska Polskiego. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył  posiadania amunicji bez wymaganych zezwoleń,  a drugi  sprowadzenia  właśnie takim zachowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu. 

Zobacz także

Teraz sprawą zajmie się Prokuratura Toruń Centrum Zachód. 41-latkowi grozi mu  nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KMPToruń/BM