Zamknij

Horror w sklepie. Sięgnęła do kieszeni kurtki i znalazła... jadowitego skorpiona

30.09.2020 14:55
skorpion
fot. Facebook.com/Patrol Eko Torun

Nietypowe odkrycie w toruńskim sklepie. Ekspedientka w kurtce znalazła jadowitego skorpiona. Pajęczak szybko został zabrany i przekazany ekspertowi z dziedziny terrarystyki.

Horror w galerii handlowej w Toruniu. Strażnicy miejscy z ekopatrolu interweniowali w sklepie odzieżowym, ponieważ znaleziono tam jadowitego skorpiona.

Zobacz także

Toruń. Jadowity skorpion w sklepie odzieżowym

Straż miejska otrzymała informację, że w jednym ze sklepów ekspedientka znalazła w kurtce skorpiona. Okazało się, że jest on jadowity. Na miejsce skierowany został ekopatrol.

"To jadowity skorpion złoty, zwany też mandżurskim. Najprawdopodobniej przypłynął w kontenerze z odzieżą z importu" - powiedział PAP zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, pracownicy ochrony zabezpieczyli skorpiona do czasu przybycia strażników. Następnie pajęczak został zabrany przez strażników.

"Skorpiona przekazaliśmy ekspertowi z dziedziny terrarystyki, który dalej już nim się zajmie. To specjalista, hodowca, który też szkoli naszych strażników z ekopatrolu" - dodał Paralusz.

Skorpion złoty, inaczej skorpion mandżurski żyje w północno-wschodnich Chinach i Mandżurii, przede wszystkim na stepach, pastwiskach i innych terenach trawiastych. Żywi się bezkręgowcami, żyjącymi w ziemi, pod kamieniami lub pod gnijącymi resztkami roślin, które uśmierca za pomocą jadu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Facebook