Zamknij

Stalker nachodził lekarkę. Bez potrzeby umawiał wizyty i obnażał się w gabinecie

09.07.2019 11:46
Lekarka
fot. Shutterstock

Za stalking i uporczywe nękanie lekarki odpowie przed sądem mieszkaniec Torunia. 39-latek miał bez potrzeby z dużą częstotliwością umawiać wizyty oraz obnażać się przed panią doktor w gabinecie. 

O sprawie donosi toruńska "Gazeta Wyborcza". Opisuje przypadek Piotra Z., z zawodu operatora maszyn, który przez dwa miesiące miał regularnie nękać lekarkę z Torunia. Polegało to na: umawianiu wizyt bez potrzeby, uporczywym wypisywaniu do kobiety na portalu pacjenta, obmawianiu ją przed innymi lekarzami i pacjentami, a także obnażaniem się w gabinecie.

Zobacz także

"W konsekwencji swoim zachowaniem wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia i istotnie naruszył jej prywatność" – czytamy w komunikacie autorstwa prok. Andrzeja Kukawskiego, rzecznika toruńskich śledczych (cytat za: torun.wyborcza.pl).

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

39-latek usłyszał już zarzut stalkingu, za co stanie przed sądem. Do Sądu Rejonowego trafił już akt oskarżenia w tej sprawie, podejrzanemu grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Co ciekawe, jak pisze "Wyborcza", on sam przedstawił śledczym inną wersję wydarzeń, wedle której to jego prawa jako pacjenta zostały naruszone. Szczegółów nie podano do wiadomości publicznej, natomiast prokurator, w świetle zebranych dowodów, uznał jego relację na niewiarygodną. 

RadioZET.pl/torun.wyborcza.pl