Zamknij

Tu wina i wódki nie kupisz. Toruń wprowadza prohibicję na stacjach paliw

Redakcja
21.03.2018 11:04
Alkohol
fot. Shutterstock.com

Toruń jest jedynym miastem w Polsce, które wprowadziło całkowity zakaz sprzedaży win i wódek na wszystkich stacjach paliw w mieście. Informację podała „Rzeczpospolita”. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, w lutym 2017 roku toruńscy radni ustanowili dla wszystkich stacji w mieście zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu. 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy stwierdził nieważność uchwały w tej sprawie, wskazując, że Rada Miasta wykroczyła poza obszar upoważnień ustawowych. Władze miasta nie składają broni i jeszcze w środę złożą skargę kasacyjną od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Zobacz także

Dopóki wyrok ostatecznie nie zapadnie, uchwała obowiązuje — pisze dziennik.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązuje od ostatniego 9 marca br. Ustawa pozwala samorządom na wprowadzenie zakazu handlu alkoholem od godz. 22 do 6 rano. Dotyczy to wszystkich punktów handlowych, wyłączona z tego jest gastronomia, jeśli trunek jest spożywany na miejscu.

Ustawa wprowadza też ogólny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, choć można wprowadzić wyjątki — czytamy w gazecie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP/DG