Zamknij

Tragedia na popularnym kąpielisku. "Zaczął tonąć, od brzegu dzieliło go 20 metrów"

15.05.2022 13:30
Jezioro, straż pożarna
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

37-letni mężczyzna utonął w Wodzisławiu Śląskim. Do tragedii doszło na terenie popularnego kąpieliska Ośrodka Rekreacyjnego Balaton – podała w niedzielę śląska straż pożarna.

Według informacji pochodzących od świadków zdarzenia mężczyzna próbował przepłynąć z jednego brzegu jeziora na drugi. Zaczął tonąć, kiedy od brzegu dzieliło go około 20 metrów. Bezskutecznie próbował go ratować jeden ze świadków.

Balaton w Wodzisławiu Śląskim. Utonął 37-latek

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, mężczyzna przebywał pod wodą już od pewnego czasu. Z wykorzystaniem trzech jednostek pływających i specjalistycznego sprzętu przeszukaliśmy wskazany rejon i po 23 minutach odnaleźliśmy poszukiwanego – powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim brygadier Jacek Filas. Mężczyznę przetransportowano na brzeg, gdzie czekał zespół ratownictwa medycznego. Podjęta próba reanimacji nie powiodła się. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C