Zamknij

Tragedia na przejściu dla pieszych w Łodzi. 23-latek potrącił kobietę

Redakcja
08.04.2018 12:25
Wypadek
fot. Shutterstock

Tragedia na przejściu dla pieszych w Łodzi. Kierujący audi 23-latek potrącił w sobotę 70-letnią emerytkę. Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Policja ustala przyczyny wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący audi A3 jechał ul. Sikorskiego i na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 70-letnią kobietę. W chwili zdarzenia na przejściu dla pieszych nie działała sygnalizacja świetlna. Kobieta z obrażeniami wielonarządowymi została przewieziona do szpitala w Zgierzu, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Wypadek w Łodzi

Jakby tego było mało, chwilę po nieszczęśliwym wypadku, inny kierowca, będąc pod wpływem alkoholu, omal nie potrącił pracującego na miejscu policjanta. – w trakcie wykonywania przez policjantów czynności na miejscu wypadku doszło do groźnej sytuacji. Kierujący oplem, który wykonywał manewr skrętu w prawo z ul. Zgierskiej w ul. Sikorskiego prawie potrącił jednego z funkcjonariuszy – czytamy w komunikacie.

Nie żyje emerytka

Pijany kierowca „wydmuchał” aż 3,4 promila, za co otrzymał 500 złotych mandatu. 35-latek odpowie też ponadto za to, co zrobił. Zgodnie z prawem, grozi mu do 2 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/strz