Tragedia na torach w Brwinowie. Rozpędzony pociąg potrącił człowieka

Redakcja
28.05.2018 11:48
pkp
fot. East News, Tomasz Kawka (zdj. ilustracyjne)

W podwarszawskim Brwinowie mężczyzna wpadł pod pociąg relacji Białystok-Jelenia Góra. Przeżył, lecz w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Dojazd do Warszawy utrudniony był przez ponad godzinę.

Jak do tej pory, nie udało się ustalić, dlaczego człowiek znalazł się na torach kolejowych. — O godzinie 7:50 otrzymaliśmy informację, że na torach w miejscowości Brwinów doszło do potrącenia mężczyzny. Został on przewieziony w stanie ciężkim do szpitala. Na miejscu policjanci wykonują czynności — mówi podkom. Karolina Kańka z komisariatu policji w Pruszkowie.

Wypadek w Brwinowie

Do zdarzenia doszło w oddalonej o około 20 kilometrów od Warszawy miejscowości Brwinów. Z powodu wypadku zablokowane zostały obydwa tory. Dojazd do stolicy był utrudniony. Miasto uruchomiło komunikację zastępczą, lecz już po godz. 9 pociągi mogły kursować bez problemów.

Tragedia na torach

Zarząd komunikacji miejskiej zareagował błyskawicznie, uruchamiając komunikację zastępczą: Linia ZG (Grodzisk Mazowiecki PKP – Dw. Zachodni – Grodzisk Mazowiecki PKP), Linia ZB (Brwinów PKP – Dw. Zachodni – Brwinów PKP), Linia ZM (Milanówek – Grodzisk PKP – Milanówek).

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawa.NaszeMiasto/strz