Zamknij

Tragedia na przejeździe kolejowym w Rożnowie. Kobieta wjechała prosto pod pociąg

04.04.2021 12:41
Wypadek na przejeździe kolejowym
fot. ilustracyjne. Marcin Jurkiewicz/East News

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Rożnowie w powiecie obornickim. W wyniku zdarzenia zginęła około 70-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym. 

Do wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną po godzinie 9:00. Z nieustalonych dotąd przyczyn kierująca osobowym citroenem wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w Rożnowie tuż przed nadjeżdżający pociąg osobowy.

– Pasażerom i maszyniście pociągu nic się nie stało, niestety kierująca poniosła śmierć na miejscu – powiedziała oficer prasowa policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik. Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK poinformowała, że pociągiem relacji Poznań-Piła jechało 10 pasażerów, którzy po godzinie 11:00 zostali zabrani komunikacją zastępczą w kierunku Piły.

– W wyniku wypadku wstrzymano ruch pociągów na odcinku między Obornikami a Rogoźnem, przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową na całej trasie Poznań-Piła – dodała. Na miejscu pracują śledczy wyjaśniający przyczyny wypadku i służby techniczne, które mają ściągnąć z miejsca zderzenia uszkodzony pociąg. 

RadioZET.pl/PAP