Tragedia na torze motocrossowym. Zginął 9-letni chłopiec

Redakcja
20.02.2017 09:05
9-latek zmarł na torze crossowym
fot. Wikimedia Commons/CC

Na torze motocrossowym w Olbrachcicach (woj. lubuskie) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął dziewięcioletni chłopiec.

Na torze motocrossowym w Olbrachcicach zderzyło się dwóch motocyklistów. Jeden z nich miał 37 lat, drugi zaledwie 9. Pierwszy trafił do szpitala z obrażeniami ręki, drugi zmarł. Do zdarzenia doszło podczas spotkania zorganizowanej grupy, która na torze jeździła od samego rana. Wypadek miał miejsce o 17.45.

Zagłosuj

Czy 9 lat to za wcześnie na motocykl?

Liczba głosów:

Nie byli to amatorzy, a osoby uprawiające ten sport na zaawansowanym poziomie. Według ustaleń "Gazety Lubuskiej" wszyscy, łącznie ze zmarłym chłopcem, mieli licencje na jazdę na torze. Przyczyny wypadku na razie nie są znane. Od rannego mężczyzny pobrano krew, aby sprawdzić, czy nie był pod wpływem alkoholu. Policja na razie nie podaje więcej informacji.

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych pracowała grupa funkcjonariuszy wraz z nadzorującym sprawę prokuratorem, aby wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia. W Polsce dzieci mogą uprawiać motocross od ósmego roku życia używając do tego motocykli o pojemności silnika do 65 cm3.

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/PAP/MaAl