Zamknij

Tragedia w Darłówku. Znamy datę pogrzebu rodzeństwa [NOWE FAKTY]

Redakcja
23.08.2018 10:32
Tragedia w Darłówku. Kiedy pogrzeb. Ostatnie pożegnanie nastolatków
fot. goszka/Pixabay

Sprawą utonięcia trójki rodzeństwa w Darłówku żyła cała Polska. Nastolatkowie pochodzili z Sulmierzyc (woj. wielkopolskie), gdzie zostaną pochowani. Poznaliśmy datę i miejsce ich ostatniego pożegnania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Msza pogrzebowa Kacpra, Kamila i Zuzanny rozpocznie się o godz. 11, w piątek, 24 sierpnia, w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sulmierzycach.

To właśnie w tej miejscowości mieszkała rodzina, z której pochodziła trójka tragicznie zmarłego rodzeństwa.

Sprawą utonięcia nastolatków z Sulmierzyc żyła cała Polska.

Zobacz także

14 sierpnia po południu na plaży w Darłówku Zachodnim matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 14 i 13 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Według policyjnych ustaleń kobieta miała na chwilę spuścić je z oczu, wychodząc z najmłodszym dzieckiem do pobliskiej toalety.

Tego samego dnia ratownicy wyciągnęli z morza 14-latka. Reanimacja okazała się skuteczna, ale chłopiec nie przeżył kolejnego dnia — zmarł w szpitalu w Koszalinie. Pozostałą dwójkę rodzeństwa odnaleziono w morzu w kolejnych dniach.

Zobacz także

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trójki dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zobowiązane do pełnienia pieczy nad plażowiczami na kąpielisku w Darłówku złożył adwokat rodziców dzieci Paweł Zacharzewski. Jak powiedział, „rodzice dzieci mają szereg zastrzeżeń do akcji ratowniczej, która została podjęta”. Oboje, jak zapewnił, byli na miejscu zdarzenia.

Ratownicy z Darłówka odpowiedzieli na zarzuty rodziny nastolatków, że zrobili, co mogli dla ratowania trójki rodzeństwa, które miało kąpać się w Bałtyku pomimo wyraźnych ostrzeżeń z ich strony.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PAP/PTD