Zamknij

Tragedia na Podkarpaciu. Kobieta zmarła na oczach wnuków

18.08.2022 17:41
Tragedia na Podkarpaciu. Kobieta zmarła na oczach wnuków
fot. East News

79-latka utonęła w zalewie w Radawie na Podkarpaciu. Jak dowiedział się portal Przemyśl.naszemiasto.pl, kobieta była nad wodą razem z nastoletnimi wnukami.

Do tragedii doszło w czwartek przed godz. 15 w zalewie w Radawie w woj. podkarpackim. Utonęła tam 79-letnia kobieta. 

- Kobieta pokonywała wpław ten zalew, płynęła przez niego i w pewnym momencie stwierdziliśmy, że zaczęła tonąć. Udzieliliśmy jej pomocy. Wydobyliśmy ją na brzeg i podjęliśmy próby pierwszej pomocy przedmedycznej - powiedzieli w rozmowie z portalem Przemyśl.naszemiasto.pl świadkowie zdarzenia.

Radawa. 79-letka utonęła na oczach wnuków

Na miejsce pierwsi przyjechali strażacy, którzy pomogli kontynuować resuscytację aż do przyjazdu pogotowia. Po przyjeździe karetki reanimacja trwała jeszcze blisko godzinę, niestety kobiety nie udało się uratować. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu mł. bryg. Waldemar Czernysz przekazał, że lekarz stwierdził zgon 79-latki. 

Jak dowiedział się portal Przemysl.naszemiasto.pl, kobieta była nad zalewem z dwójką nastoletnich wnuków. - To się stało na ich oczach - relacjonowali świadkowie. Jak dowiedział się portal, na miejscu nie było ratownika. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przemyśl.naszemiasto.pl

C