Zamknij

Beata Szydło w Świebodzicach: będą renty specjalne dla dzieci osieroconych wskutek katastrofy [WIDEO]

Redakcja
08.04.2017 22:40
konferencja szydło błaszczak
fot. MSWiA

- Akcja ratunkowa w Świebodzicach będzie prowadzona do końca, dopóki nie będziemy pewni, że nikogo nie tam nie ma - zapowiedziała w sobotę premier Beata Szydło. Przekazała też kondolencje rodzinom ofiar.

- Przede wszystkie chcemy złożyć wyrazy współczucia i kondolencje wszystkim rodzinom ofiar. Mamy nadzieję, że te osoby, które są poszkodowane, które są w tej chwili pod opieką medyczną, którym udzielana jest pomoc, będą zdrowe i że wrócą do swoich rodzin - powiedziała szefowa rządu na miejscu katastrofy budowlanej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Podziękowała wszystkim służbom, które jak podkreśliła od rana ciężko pracują w Świebodzicach. Dziękowała też burmistrzowi miasta i wojewodzie dolnośląskiemu, którzy koordynują akcję. - Jest tutaj cała rzesza ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas, zdrowie, swoje życie narażają, żeby uratować tych, którzy ucierpieli w tej strasznej katastrofie - powiedziała Szydło.

- Akcja jeszcze trwa. Mamy nadzieję, że nikogo już nie ma pod tymi gruzami, ale tak, jak powiedzieli nam przed chwilą ratownicy, akcja będzie prowadzona do końca. Tak to zawsze jest, że do końca, dopóki nie będzie już uprzątnięty ten teren, nie będziemy pewni, że nikogo tam nie ma, dopóty ratownicy nie zejdą z tego miejsca - zapowiedziała premier.

Zobacz także

- Podjęłam decyzję, że dzieci osierocone otrzymają renty specjalne. Sprawdzamy również sytuację materialną pozostałych osób. Jeśli taka konieczność będzie, to taka pomoc finansowa będzie udzielana - powiedziała premier.

Zapowiedziała, że przygotowane będą też środki na wsparcie miasta. - Umówiliśmy się, że przez pana wojewodę będzie przekazana informacja co jest potrzebne. Kiedy akacja będzie zakończona, kiedy już będzie wiadomo czego poszczególne rodziny potrzebują, jaka jest potrzeba ze strony miasta, wtedy będziemy podejmowali na bieżąco decyzje. Mogę zadeklarować, że będzie ze strony rządu wszelka pomoc, której burmistrz będzie potrzebował - zapowiedziała Beta Szydło.

RadioZET.pl/PAP/DG