Zamknij

Tragiczna śmierć 16-latki w Goszczynie. Wjechała pod pędzący autobus

15.05.2022 17:04
Wypadek
fot. Shutterstock

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po południu na terenie powiatu grójeckiego na Mazowszu. "16-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod jadący autobus" - powiedziała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

16-letnia rowerzystka zginęła w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę po południu na terenie pow. grójeckiego. To już drugi w ten weekend przypadek na Mazowszu, kiedy nastolatek ginie w związku z niezachowaniem należytej ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 13 w miejscowości Goszczyn. "16-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod jadący autobus. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nastolatka zmarła" – powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Kierujący autobusem 49-latek był trzeźwy.

Tragiczna śmierć 16-latki w Goszczynie

Rzeczniczka podkreśliła, że to już drugi w ten weekend przypadek na Mazowszu, kiedy nastolatek tragicznie ginie w związku z niezachowaniem należytej ostrożności na drodze. W sobotę w Gielniowie (Mazowieckie) 12-latek na hulajnodze elektrycznej wyjeżdżał z utwardzonej gruntowej drogi na drogę powiatową. Na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas manewru włączania się do ruchu, chłopiec wjechał pod nadjeżdżający z jego lewej strony ciężarowy ford transit.

Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niestety w sobotę późnym wieczorem zmarło.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej i włączania się do ruchu. Apel ten kieruje zarówno do kierowców aut, jak i jednośladów.

RadioZET.pl/PAP

C