Zamknij

Tragiczny finał internetowej randki. Jest wyrok sądu

Redakcja
28.12.2017 14:54
Tragiczny finał internetowej randki. Jest wyrok sądu
fot. Flickr

Na 15 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Koszalinie Piotra R. za zabójstwo poznanej przez internet kobiety. Oskarżony nie przyznał się do zabójstwa, a jedynie do kilku kradzieży, wobec czego sąd wymierzył łączną karę 18 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Zagłosuj

Umówiłeś/-aś się kiedyś na randkę przez internet?

Liczba głosów:

Latem 2016 roku w Koszalinie 50-letnia Elżbieta R. przyjechała z Białegostoku, by spotkać się z 42-letnim Piotrem R., z którym wcześniej korespondowała tylko przez internet. Kobieta liczyła, że znajomość może przerodzić się w poważny związek. Internetowy amant zamordował ją jednak podczas ich pierwszego spaceru.

Tragiczny finał randki

Ciało Elżbiety R. dopiero po kilku tygodniach odnalazł przypadkowy przechodzień. Leżało porzucone w krzakach przy mało uczęszczanej drodze. Według prokuratury, ustalenie tożsamości ofiary było skomplikowane - punktem zaczepienia były jedynie buty i bluzka, które miała na sobie zamordowana, a także znalezione przy niej klucze. Te, jak się okazało, pasowały do jednych drzwi mieszkania w Białymstoku.

Ciało w stanie rozkładu

Morderca trafił do aresztu i podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. Dowody na jego niekorzyść były jednak mocne i został uznany winnym. - Nie ma żadnych dowodów, które pozwoliłyby przyjąć, że Piotr R., idąc w miejsce, w którym doszło do zabójstwa, już wiedział, że ta kobieta zginie. Brakuje argumentów, by sięgnąć po karę 25 lat pozbawienia wolności – mówił przewodniczący składu orzekającego sędzia Robert Mąka.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz