Zamknij

Chciał przejechać przez rzekę, porwał go nurt. Nie żyje 60-latek

30.08.2021 16:04
zalana droga
fot. PAP/Grzegorz Momot (zdjęcie ilustracyjne)

Nieustające ulewy przyczyniły się do wypadku na Śląsku. Kierujący dostawczakiem próbował przejechać przez rzekę. Wezbrany nurt porwał pojazd, a mężczyzna utonął.

Deszcze padają intensywnie w całym kraju. Trudna sytuacja panuje na  Śląsku. Po ostatnich opadach poziomy wód, szczególnie w górskich potokach, wzrosły.

Do tragedii doszło około 8.45 w powiecie cieszyńskim. Kierujący dostawczym oplem próbował w poniedziałek przejechać przez bród na potoku Bładnica w Godziszowie na Śląsku Cieszyńskim. Silny nurt uniemożliwił to. Trzy osoby z auta dotarły na brzeg. Czwarta: 60-latek, został porwany przez wodę i utonął – podała policja.

Godziszów. Nie żyje kierowca. Nurt rzeki porwał samochód

- Kierowca opla próbował przejechać brodem. Niestety, po opadach deszczu, które nie ustają, poziom wody w potoku znacząco się podniósł, a nurt stał się bardzo silny - poinformował rzecznik cieszyńskiej policji st. asp. Krzysztof Pawlik.

Samochód, w którym znajdowały się cztery osoby, nie był w stanie dotrzeć na drugi brzeg. Wszyscy wysiedli. Trzy osoby bezpiecznie dotarły do brzegu. Silny nurt porwał czwartego z nich – 60-latka z województwa warmińsko-mazurskiego.

rzecznik cieszyńskiej policji st. asp. Krzysztof Pawlik

Życia mężczyzny nie udało się uratować. Został wyłowiony przez strażaków z rzeki Wisły w Kiczycach. - Ratownicy podjęli próbę reanimacji, ale zakończyła się fiaskiem – powiedział Pawlik.

RadioZET.pl/PAP Autor: Marek Szafrański/Dziennik Zachodni