Zamknij
wypadek w Szczecinie
3 Zobacz galerię
fot. PAP/Marcin Bielecki

Do tragicznego wypadku doszło na ulicy Mieszka I w Szczecinie. Nie żyje mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych. Zarówno na ulicy, na której doszło do tragedii, jak i na przyległych ulicach tworzą się korki.

Wypadek wydarzył się w środę na przejściu dla pieszych w okolicach galerii handlowej. - Nie udało się uratować 85-latka, który został potrącony na ul. Mieszka I w Szczecinie - poinformowała Polską Agencję Prasową w środę rzeczniczka pogotowia Paulina Heigel.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", sportowy mercedes SUV uderzył w pieszego z dużą siłą. Starszy mężczyzna spadł na jezdnię około 20 metrów za przejściem dla pieszych. Na masce pojazdu widać duże uszkodzenia.

Szczecin. Tragedia na pasach. Nie żyje 85-latek

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Heigel przekazała PAP, że u tragicznie zmarłego mężczyzny doszło do urazu wielonarządowego i nagłego zatrzymania krążenia. Potrąconego pieszego próbowali reanimować świadkowie zdarzenia, a później ratownicy medyczni - nie udało się go uratować.

Jak podał oficer prasowy KMP w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau, policjanci wykonują na miejscu ostatnie czynności. Zatory tworzą się na ulicy Mieszka I - szczególnie w stronę centrum - i prowadzących do niej ulicach.

Według "GW" na przejściu dla pieszych przy ul. Mieszka I nie ma sygnalizacji świetlnej i uchodzi ono za jedno z najniebezpieczniejszych w mieście. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP autorka: Elżbieta Bielecka/"Gazeta Wyborcza"

C