Zamknij

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje Jarosław Wilner, legenda Solidarności

Redakcja
28.09.2018 16:45
Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje Jarosław Wilner, legenda Solidarności
fot. NSZZ "S"/solidarnosc.org.pl

W piątek w Kościelnej Wsi w powiecie pleszewskim na DK12 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką – poinformowała  rzecznik prasowy pleszewskiej policji Monika Kołaska. Jak dowiedziała się PAP, w wypadku zginął Jarosław Wilner, szef NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa w Kaliszu.

Do zdarzenia doszło przed godz. 12 w piątek. W wypadku uczestniczył osobowy hyundai i ciężarówka do przewozu zwierząt.

Zobacz także

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna kierujący hyundaiem jechał w kierunku Kalisza. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki DAF. Kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu - powiedziała rzecznik.

„To był mój przyjaciel, jak zwykle w drodze z ważnymi dla Solidarności sprawami”

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że kierowca, który zginął w wypadku, to Jarosław Wilner, szef NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa w Kaliszu. Potwierdził to poseł PiS Jan Mosiński.

- To był mój przyjaciel. Jak zwykle był w drodze z ważnymi dla Solidarności sprawami. Wracał z Poznania – powiedział PAP Mosiński, którego Jarosław Wilner zastąpił na stanowisku przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa w Kaliszu.

Zobacz także

Jak podaje Encyklopedia Solidarności, Jarosław Wilner urodził się 20 marca 1958 w Poznaniu. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. W latach 1978-2005 pracował w Fabryce Wyrobów Ażurowych Haft w Kaliszu (obecnie Fabryka Firanek i Koronek Haft).

Organizował tajne struktury Solidarności

Zobacz także

Od września 1980 r. był przewodniczącym komisji zakładowej "Solidarności". Po 13 grudnia 1981 roku współorganizował tajne struktury "Solidarności". Był redaktorem, drukarzem i kolporterem pism "Społeczeństwu do Przemyślenia", "Biuletyn Informacyjny TKK" i "Magazyn Polski Walczącej". Zatrzymywany, skazywany przez kolegium ds. wykroczeń; SB wielokrotnie przeszukiwała jego dom.

RadioZET/PAP/JZ

C